Tajemnice cmentarza wawrzyszewskiego. Spotkanie historyczne z Mateuszem Napieralskim • online 🗓

18:30, czwartek, 19.11.2020
Cmentarz Wawrzyszewski

Dziś trudno to sobie wyobrazić: jeszcze kilkadziesiąt lat temu był skromnym cmentarzem na niewielkiej wydmie, wznoszącej się nad polami i wiejskimi chatami. Wawrzyszewska nekropolia skrywa mnóstwo ciekawych historii. Na spotkaniu wirtualnie powędrujemy szlakiem grobów znanych postaci, dowiemy się, kiedy cmentarz został założony i jak zmieniały się jego granice, czyj grób jest najstarszy i jak wyglądały dawne, lokalne obyczaje pogrzebowe.

Spotkanie poprowadzi Mateusz Napieralski – archeolog z wykształcenia, z pasji badacz dziejów Młocin, z pochodzenia młociniak „po kądzieli”, autor projektu i książki „Dawna Wólka Węglowa: wspomnienia mieszkańców”, laureat nagrody Wulkan Kultury za działania animacyjne i historyczne na rzecz Wólki Węglowej. Pracownik Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną wydarzenie organizowane w formule online dostępnej dla wszystkich zainteresowanych. Nie prowadzimy zapisów. 

Transmisja opowieści w czwartek / 19 listopada / godz. 18:30 na Yuotube MAL Samogłoska. Link do premiery udostępnimy na naszym facebooku w dniu wydarzenia.

Scheduled Archwium