Odwołane / Dziergamy dobro – wełniane czapki dla potrzebujących 🗓

11:00, sobota, 07.11.2020
Wełniana czapka i motki włóczki.
⭐ Drogie i Drodzy! ⭐
Ze smutkiem informujemy, że ze względu na wprowadzone dziś przez rząd obostrzenia jesteśmy zmuszone odwołać nasze sobotnie spotkanie. Instytucje kultury od soboty mają zostać zamknięte dla publiczności. Zespół MAL Samogłoska pracuje w trybie zdalnym.
Dziękujemy za Waszą chęć do zaangażowania się w „Dzierganie dobra” i mocno wierzymy, że jeszcze uda nam się wrócić do tej formuły spotkania.

Pandemia każdemu z nas przysporzyła wiele problemów i zmartwień ale z siłą huraganu uderzyła w najsłabszych – osoby w kryzysie bezdomności, przebywające w przestrzeni publicznej. Wiele punktów, w których uzyskiwali pomoc, łaźni, jadłodajni czy magazynów ubraniowych zostało zamkniętych. Co więcej, nieuchronnie zbliża się zima i niskie temperatury.

W związku z tym, już po raz trzeci, dziergamy dobro.

Pamiętacie, kiedy mamy i babcie mówiły Wam, że trzeba nosić czapki, bo ciepło ucieka przez głowę? Osoby żyjące w przestrzeni publicznej często nie mają skąd takiej czapki wziąć. Na warsztatach je dla nich wydziergamy.

Agata z ASP Handcraft (www.facebook.com/ASPhandcraft/) nauczy Was jak szybko i sprawnie zrobić na szydełku czapkę i szalik. Czapki powstałe na warsztatach przekażemy Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Zapewniamy materiały, ale jeśli możesz wspomóc nas przynosząc motek włóczki (albo dwa ) będzie super.

Warsztaty skierowane są do osób, które miały już kontakt z szydełkowaniem, potrafią zrobić łańcuszek i półsłupek.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami spotkamy się w kameralnej grupie, liczba miejsc ograniczona.

👉 Na spotkanie obowiązują zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/25759

Termin: 7 listopada, godz. 11:00-14:00

👇😷 WAŻNE INFORMACJE 😷👇

W związku ze stanem epidemii COVID-19 działalność MAL Samogłoska odbywa się w nowych rygorach sanitarnych oraz w ograniczonym zakresie. Obowiązek noszenia maseczek dla wszystkich uczestników spotkania.

Regulamin: https://bok-samogloska.eu/wp-content/uploads/sites/4/2020/09/Regulamin-COVID-MAL-Samog%C5%82oska.pdf

Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.

Scheduled Archwium