Granice Młocin – o zmianach terytorium na przestrzeni lat. Spotkanie historyczne z Mateuszem Napieralskim 🗓

18:30, piątek, 23.10.2020
Archiwalna mapa Młocin

Młociny to jedna z najstarszych części naszej dzielnicy. Kiedyś zajmowały zdecydowanie większy obszar niż obecnie, a sama miejscowość Młociny była siedzibą urzędu rozległej gminy o tej samej nazwie. Na spotkaniu dowiemy się, w jaki sposób – począwszy od czasów średniowiecza – kształtowały się młocińskie granice, skąd właściwie wzięły się „Młociny B” w pobliżu Parku Olszyna oraz dlaczego osiedle Wrzeciono dawniej nazywano również Młocinami. Rozstrzygniemy, czy końcowa stacja metra i galeria handlowa faktycznie znajdują się na „historycznych” Młocinach.

Spotkanie poprowadzi Mateusz Napieralski – archeolog z wykształcenia, z pasji badacz dziejów Młocin, z pochodzenia młociniak „po kądzieli”, autor projektu i książki „Dawna Wólka Węglowa: wspomnienia mieszkańców”, laureat nagrody Wulkan Kultury za działania animacyjne i historyczne na rzecz Wólki Węglowej. Pracownik Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

👉Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: samogloska.bok@gmail.com

—-

💥 WAŻNE INFORMACJE 💥

W związku ze stanem epidemii COVID-19 działalność MAL Samogłoska odbywa się w nowych rygorach sanitarnych oraz w ograniczonym zakresie.  Obowiązek noszenia maseczek dla uczestników spotkania.

Regulamin: https://bok-samogloska.eu/wp-content/uploads/sites/4/2020/09/Regulamin-COVID-MAL-Samog%C5%82oska.pdf

 

Scheduled Archwium