Chodźcie do lasu! Wyprawa terenowa dla dzieci od 9 roku życia 🗓

10:00, środa, 19.02.2020
Dwójka dzieci w lesie siedzi na balach drzew.

Chodźcie do lasu! 🌲🌲🌲

Będziemy obserwować, chodzić, siedzieć, zachwycać się, doświadczać zmysłami, snuć opowieści, odpalać nasz survivalowy czajnik z gorącą wodą, aby wspólnie pić gorący napój i bawić się, wspinać. 🌳⛺🌄🌞⛄

Jest to spacer z mentorem natury, czyli nie z nauczycielem przyrody, ale z mistrzem który pomaga w pełni rozwinąć swój potencjał. Będziemy zachwycać się cudami natury, starając się pogłębiać swoją własną świadomość i więź, podążać za tajemnicami, które przykuły nasza uwagę.

Celem jest aby dzieci/młodzież sami odkryli odpowiedzi, często przez bezpośrednie doświadczenie lub zachęcić je do własnych poszukiwań. Mentor ma raczej pytać, aby rozbudzić zaangażowanie i ciekawość, niż udzielać odpowiedzi.

💚 Liczba miejsc ograniczona. Spacer przeznaczony dla dzieci od 9 roku życia. Zapisy: samogloska.bok@gmail.com

Zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Pułkowej i Papirusów.

💚 Co potrzeba zabrać z sobą?
Kubek/bidon, podkładka do siedzenia (może być kawałek karimaty), ubranie odpowiednie do pogody, dobre buty.

💚 Czego nie brać z sobą? Prosimy bez komórek i elektroniki.


Wydarzenie jest inicjatywą sąsiedzką, realizowaną dzięki uprzejmości Agnieszki Pindel

Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na  oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.

Scheduled Archwium