Korzenie Młocin / warsztaty kulinarne 🗓

12:00, sobota, 30.11.2019
Grafika promująca projekt Korzenie Młocin. Warsztaty historyczno-kulinarne. Listopad 2019

Drugie spotkanie w ramach projektu „Korzenie Młocin”.

Projekt „Korzenie Młocin” łączy lokalną historię z integracją sąsiedzką przy wspólnym gotowaniu. Podczas warsztatów wypracujemy unikatowe, kreatywne przepisy kulinarne, nawiązujące do historii Młocin, które później wspólnie przygotujemy i zaserwujemy podczas sąsiedzkiej kolacji. Jedzenie jest dla nas punktem wyjścia do snucia opowieści o młocińskiej historii i korzeniach mieszkańców.

Warsztat kulinarny poświęcony będzie przygotowaniu autorskiego menu opracowanego na wcześniejszym spotkaniu. Będziemy uczyć się jak przygotować unikatowe, młocińskie przepisy dopracowane przez kucharza, zgodnie ze sztuką kulinarną. Pod okiem profesjonalisty przygotujemy potrawy, które zaserwujemy podczas otwartej sąsiedzkiej kolacji, odbywającej się tuż po warsztacie o godzinie 16:00.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy mailowe: samogloska.bok@gmail.com

Prowadzenie:

Tomasz Zielke – wykształcony polonista, niedoszły filozof, kucharz z powołania i dziennikarz czasopisma kulinarno-kulturalnego KUKBUK, w którym opublikował ponad 200 artykułów poświęconych technikom gotowania i jego naukowym podstawom. W swojej pracy publicystycznej kieruje się przede wszystkim pragnieniem dostarczenia czytelnikom rzetelnych treści zgodnych z najnowszą wiedzą naukową. Jako kucharz związany jest z warszawską bistro-kawiarnią Żona Krawca.

Mateusz Napieralski – archeolog z wykształcenia, z pasji badacz dziejów Młocin, z pochodzenia młociniak „po kądzieli”, autor projektu i książki „Dawna Wólka Węglowa: wspomnienia mieszkańców”, laureat nagrody Wulkan Kultury za działania animacyjne i historyczne na rzecz Wólki Węglowej. Pracownik Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Warsztaty w ramach projektu „Korzenie Młocin” dofinansowanego przez Warszawski Programu Edukacji Kulturalnej z Funduszu Animacji Kultury.

Scheduled Archwium