Less Waste > Warsztaty kosmetyczne dla dorosłych 🗓

18:00, piątek, 08.11.2019
Napar ziołowy w filiżance.

Ile nowych kosmetyków można wyczarować z tego, co zalega nam w szafkach? Zdziwicie się! Podczas warsztatów przygotujemy kilka świetnych i sprawdzonych receptur na kosmetyki, które bez problemu można samodzielnie odtworzyć w domu.
Propagujemy korzystanie z zasobów dostępnych w Twoim gospodarstwie domowym, zgodnie z ideą less waste. Przekonasz się, że kupowanie kosmetyków w drogeriach (często kosztownych i zapakowanych w plastik) nie jest koniecznością.

Podczas warsztatu zrobimy wspólnie:
1. Tonik octowy.
2. Sól do kąpieli z olejkami eterycznymi.
3. Korzenny peeling do ciała.
4. Lniana maseczka do twarzy.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: samogloska.bok@gmail.com

Prowadzenie: Marta Lebre – blogerka, konsultantka ajurwedyjska, trzymająca Kręgi Kobiece w tradycji Mujeres que Despiertan. Na co dzień propaguje filozofię less waste w ramach projektu #lessisbest, o którym można przeczytać np. tutaj: www.martalebre.com/LESS-IS-BEST.php

Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.

Będzie nam miło, jeśli weźmiesz ze sobą sok, herbatę lub drobny poczęstunek dla innych uczestników spotkania. 🙂

Scheduled Archwium