Less Waste > Szyjemy woreczki z firanek 🗓

16:30, sobota, 16.11.2019
Dwa koty za szybą, w tle firanka.

Czy pomoc planecie jest trudna? 🌍🌍🌍

Okazuje się, że wystarczy zacząć od kilku prostych rzeczy, aby ograniczyć ilość zużywanego plastiku czy też ilość śmieci jakie produkujemy. Najprostszym działaniem od którego można zacząć jest zrezygnowanie z reklamówki w supermarkecie. Aby ułatwić nam wszystkim tę zmianę, chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego szycia woreczów na zakupy z firanek!

Stara, nikomu niepotrzebna firanka dostanie nowe życie, stając się workiem na warzywa. A to wszystko w przyjemnej atmosferze wraz z inspirującymi dyskusjami! 😊😊😊

Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe: samogloska.bok@gmail.com

Prowadzenie: drużyna 127 WDW Plejady

„Jesteśmy harcerzami z Żoliborza i w tym roku skupiamy swoją uwagę na przyrodzie starając się jej pomóc. Naszą drużynę tworzą osoby w wieku 16-21 lat, zazwyczaj poruszamy różne kwestie moralne, roztrząsając je podczas wspólnych przygód. A ty jesteś gotowy wyruszyć w gwiezdną podróż?”

Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.

Będzie nam miło, jeżeli zabierzecie ze sobą drobny poczęstunek / sok / kawę / herbatę dla innych uczestników zajęć. 🍎☕️🥨

Scheduled Archwium