Korzenie Młocin / warsztaty historyczne 🗓

12:00, sobota, 16.11.2019
Grafika promująca projekt Korzenie Młocin. Warsztaty historyczno-kulinarne. Listopad 2019

Pierwsze spotkanie w ramach projektu „Korzenie Młocin”.
Projekt „Korzenie Młocin” łączy lokalną historię z integracją sąsiedzką przy wspólnym gotowaniu. Podczas warsztatów wypracujemy unikatowe przepisy kulinarne, nawiązujące do historii Młocin, które później wspólnie przygotujemy i zaserwujemy podczas sąsiedzkiej kolacji. Jedzenie jest dla nas punktem wyjścia do snucia opowieści o młocińskiej historii i korzeniach mieszkańców.

Podczas pierwszego warsztatu skupimy się na badaniu lokalnego potencjału Młocin. Będziemy sięgać do historii i współczesności w poszukiwaniu inspirujących motywów oraz łączyć je z perspektywą kulinarną. Będziemy dyskutować, eksperymentować, bawić się znaczeniami i nadawać im nowy, kulinarny wymiar. Inspirując się historią Młocin, opracujemy koncepcję lokalnego menu, które będzie miało premierę podczas sąsiedzkiej kolacji.

Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat.

👉 Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy mailowe:
samogloska.bok@gmail.com

Prowadzenie:
Mateusz Napieralski – archeolog z wykształcenia, z pasji badacz dziejów Młocin, z pochodzenia młociniak „po kądzieli”, autor projektu i książki „Dawna Wólka Węglowa: wspomnienia mieszkańców”, laureat nagrody Wulkan Kultury za działania animacyjne i historyczne na rzecz Wólki Węglowej. Pracownik Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Tomasz Zielke – wykształcony polonista, niedoszły filozof, kucharz z powołania i dziennikarz czasopisma kulinarno-kulturalnego KUKBUK, w którym opublikował ponad 200 artykułów poświęconych technikom gotowania i jego naukowym podstawom. W swojej pracy publicystycznej kieruje się przede wszystkim pragnieniem dostarczenia czytelnikom rzetelnych treści zgodnych z najnowszą wiedzą naukową. Jako kucharz związany jest z warszawską bistro-kawiarnią Żona Krawca.

Podczas wydarzenia będziemy robić zdjęcia, a fotorelacja będzie zamieszczona na profilu FB MAL Samogłoska.

Warsztaty w ramach projektu “Korzenie Młocin” dofinansowanego przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej z Funduszu Animacji Kultury.

Scheduled Archwium