Qigong – tradycyjna gimnastyka chińska, warsztaty dla dorosłych

Ćwiczenia tai-chi na tle zachodzącego słońca

Qigong (czikung) to gimnastyka służąca regeneracji i poprawie kondycji fizycznej, mentalnej. 🎐🎏🐲
Stanowi jeden z filarów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która kładzie nacisk na profilaktykę zdrowia i przyjęcie za nie odpowiedzialności. Ćwiczenia są bardzo łagodne, uczą miękkości ruchu, dzięki temu uelastyczniają więzadła, stawy i wzmacniają je. Korygują wady postawy. Uzyskujemy stan głębokiego rozluźnienia.
Przez połączenie ukierunkowanego oddechu i myśli łączymy się z intuicją, rośnie nasze zaufanie do siebie i możliwości wyrażania w życiu codziennym. Zyskujemy poczucie witalności, radości. Qigong oddziałuje na wszystkie narządy wewnętrzne i układy ciała, przez uaktywnienie odpowiednich punktów w ciele, a także na emocje, które są z tymi narządami powiązane.
Ćwiczenia z łatwością może wykonać każdy, bez względu na wiek i sprawność ruchową.

Warsztaty przenaczone dla osób od 18 roku życia.

Obowiązują zapisy mailowe: samogloska.bok@gmail.com

Prowadzenie: Anita Blachani-Pawlikowska – absolwentka ASP w Warszawie.  Umiłowanie przestrzeni w naturze i sztuce było początkiem,,wędrówki do wnętrza”. Przez kilkanaście lat uczyła jogi, ukończyła kurs jogi terapeutycznej. Obecnie główną praktyką jest dla niej Qigong. Różne style Qigong poznała od nauczycieli tj. Francesco Garripoli: czikung Wuji Hundun, Oczyszczający  (kursy nauczycielskie, drugi w trakcie certyfikacji), Daisy Lee: Radiant Lotus, dr Yuhong: Wewnętrznej Siły Jednego Palca Zen (Shaolin), Shi Su Gang: Zabawy Pięciu Zwierząt, Tian Di Fo, (Shaolin) Shi Yan Ao: Liuche, Nei Yang Gong, Router Gong Da Hong Quan. (Shaolin)


Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.

Będzie nam miło, jeżeli zabierzecie ze sobą drobny poczęstunek / sok / kawę / herbatę dla innych uczestników zajęć. 🍎☕️🥨