Jak zrobić krem? Warsztaty kosmetyczne dla dorosłych 🗓

18:30, piątek, 18.10.2019
Kompozycja z roślin i składników kosmetycznych w ceramicznych miseczkach

Zapraszamy na warsztat dla początkujących, na którym nauczysz się tworzyć swój własny krem do twarzy, uwzględniając typ cery i jej potrzeby, twoje preferencje zapachowe i ewentualne problemy skórne. Kremy stworzymy wspólnie metodą na ciepło, używając ziołowych maceratów, naparów, glicerytów, witamin, naturalnych olejków eterycznych i niezbędnych półproduktów kosmetycznych. 

W trakcie warsztatu dowiesz się:

  • jak krok po kroku ukręcić lekki krem do twarzy typu olej w wodzie metodą na ciepło

  • jak umiejętnie przemycać ziołowe substancje czynne do kremów

  • jak dobrać zioła, półprodukty, oleje i olejki eteryczne do konkretnego typu cery

  • jakie zasady BHP należy zachować w domowym laboratorium i jak uniknąć wpadek

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy indywidualnie na adres: samogloska.bok@gmail.com

Prosimy uczestników o przyniesienie ze sobą wyparzonego słoiczka kosmetycznego (najlepiej szklanego) o pojemności  50 ml oraz wybranego naturalnego olejku eterycznego.

Prowadzenie Marta Lebre – konsultantka ajurwedy, pasjonatka zielarstwa i kosmetyki naturalnej. Zwolenniczka zdrowej i bezodpadowej pielęgnacji, tworząca własne receptury kosmetyczne. Prowadzi warsztaty z kosmetologii na studiach z ajurwedy (GWSH Katowice). Z wykształcenia iberystyka i psycholożka. Obecnie w trakcie kursu nauczycielskiego z vinyasa kramy jogi u Agnieszki i Macieja Wielobób. Blog: https://www.martalebre.com/ i fanpage FB Marty: https://www.facebook.com/NaturasanaMartaLebre 


Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.

Będzie nam miło, jeżeli zabierzecie ze sobą drobny poczęstunek / sok / kawę / herbatę dla innych uczestników spotkania. 🍎☕️🥨

Scheduled Archwium