Dziewczyny tańczą swinga! Warsztaty taneczne dla kobiet

Terminy zajęć: 10, 24 stycznia,  godz. 18:30-19:30.

Zapisy na 10 stycznia startują 7 stycznia, godz. 12:00 na adres: samogloska.bok@gmail.com
***
Lubisz klimat retro? Chcesz nauczyć się tańczyć i nabrać pewności siebie na parkiecie? Nie pozwolisz zaskoczyć się muzyce? Chcesz się dobrze bawić i spędzić miło popołudnie? To znak, że zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Rozpoczynamy przygodę z tańcami swingowymi dla kobiet w każdym wieku.
Uczestniczki przeniosą się do lat 30. i 40. XX wieku, gdzie nauczą się charakterystycznych kroków tanecznych z tamtego okresu.
Taniec Swing pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i oznacza kołysanie. Kroki dają olbrzymi wybór improwizacji.

Do tańców swingowych należą m.in.: Charleston, Rock’n’Roll, Boogie Woogie.Te style tańca są podstawą wielu innych.

Na parkiecie zapanuje rock’n’rollowa muzyka, która sama porwie uczestniczki do tańca.
Kroki są żywe i energiczne, więc na zajęciach na pewno nie grozi nam nuda. Wszystkie umiejętności połączymy w układy choreograficzne.
Podstawą jest dobra zabawa i wykorzystanie muzyki.

Wyposażenie: butelka wody, wygodne buty i uśmiech 😉

Zajęcia poprowadzi Edyta Stępień – zdobywczyni drugiego miejsca zawodów Pucharu Polski Boogie Woogie, uczestniczka tanecznych festiwali, tancerka zespołu Swing Step. Wystąpiła w programach telewizyjnych tj. “Taniec z gwiazdami”, “Pytanie na śniadanie”, “Europa to my”.

Zapisy: samogloska.bok@gmail.com

Wstęp na każde z zajęć jest otwarty dla nowych (również początkujących) uczestniczek.


Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.

Będzie nam miło, jeżeli zabierzecie ze sobą drobny poczęstunek / sok / kawę / herbatę dla innych uczestników zajęć. 🍎☕️🥨