Agresja u dzieci – niebezpieczne tabu. Spotkanie z psychologiem. 🗓

18:30, piątek, 15.02.2019
Dziecko ze złowrogą miną i namalowaną maską.

Drogi Rodzicu, Opiekunie, Wychowawco,

JEŚLI:
– Czujesz się bezradny wobec agresywnych zachowań swojego dziecka, które z niezrozumiałych albo przesadzonych dla Ciebie powodów bije, krzyczy, pluje;

– Ogarnia Cię bezradność i/lub wściekłość, kiedy jesteś świadkiem nieustających kłótni lub bijatyk rodzeństwa;

– Martwisz się o swoje „agresywne” lub „wycofane” dziecko, jego relacje z rówieśnikami, innymi dorosłymi;

– Twoje dziecko jest dla Ciebie ważne i chciałbyś poprawić jakość swojej z nim relacji;

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w organizowanym przez nas seminarium!

O CZYM?
Będziemy rozmawiać o nas, o dzieciach i o relacji między nami a dziećmi, koncentrując się wokół następujących zagadnień:
– Czym jest i jakie są przyczyny agresji;
– Czego dzięki niej możemy się dowiedzieć o własnym dziecku i o sobie;
– Co możemy zrobić, gdy nasze dziecko przejawia zachowania agresywne;
– Jak możemy pomóc naszemu dziecku radzić sobie z intensywnymi emocjami.

DLA KOGO?
Dla rodziców, dziadków, nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz żłobkowych a także opiekunek lub opiekunów dzieci, którym zależy na dobrostanie swoim i swojego dziecka.

PO CO TO WSZYSTKO?
„Konstruktywna agresja jest jak seksualność i miłość – wszystkie trzy wspierają życie, wzbogacają relacje międzyludzkie, prowadzą do głębszego zrozumienia i lepszej jakości życia (…) Narzucona rola istoty miłej i pozbawionej agresji znacząco utrudnia osiągnięcie dojrzałości psychicznej i egzystencjalnej, której tak bardzo potrzebujemy, aby radzić sobie z wyzwaniami współczesnego świata” (Jesper Juul)

TRENER:
Olga Piekarska-Piotrowicz – psycholog, psychoterapeuta, trener certyfikowany przez Familylab Polska oraz Familylab Association. Wspiera rodziny, rodziców i wychowawców prowadząc szkolenia, warsztaty oraz konsultacje indywidualne. Przez kilka lat pracowała w gimnazjum jako psycholog szkolny świadcząc pomoc dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Założycielka Pracowni Psychologicznej Nurty. „Seminarium inspirujące to dla mnie spotkanie poszukującego rodzica z prowadzącym, by wspólnie znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Wierzę, że dzięki temu możemy nieustannie stawać się bardziej świadomymi ludźmi i rodzicami, czerpiąc radość i satysfakcję ze wspólnego BYCIA”. Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe:
samogloska.bok@gmail.com

Scheduled Archwium