MIASTOLUBY – warsztaty rodzinne o mieście i mieszkalnictwie 🗓

11:00, sobota, 19.01.2019
Grafika promująca projekt Miastoluby

MIASTOLUBY to cykl bezpłatnych warsztatów rodzinnych o mieście i mieszkalnictwie.

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami i opiekunami.

Wybierzemy się razem w miejską podróż między domami, blokami, parkami a ulicami. Zastanowimy się z czego składa się miasto, kto w nim mieszka i dlaczego w niektórych miejscach żyje nam się lepiej, a w niektórych gorzej. Podczas warsztatów wcielimy się w urbanistów, architektów i projektantów, budując miasta i autorskie rozwiązania przestrzeni. Będziemy ciąć, kleić, składać, malować i planować. Inspiracją dla nas będzie to, co znajduje się dookoła nas, widok z okna, droga do szkoły czy sklepu, uruchomimy dziecięcą wyobraźnię.

🔵 PRZEBIEG WARSZTATÓW
Każde nasze spotkanie będzie się składać z 4 ćwiczeń w tym wspólnego zadania projektowego. Trzy z pierwszych ćwiczeń wprowadzą nas w tematykę miasta i rozbudzą nasze myślenie i wyobraźnię, ostatnie z ćwiczeń będzie efektem wspólnej pracy projektowej nad głównym zagadnieniem warsztatów. Obędzie się bez prezentacji multimedialnych czy komputerów. Wszystkie ćwiczenia odbywają się za pomocą najprzeróżniejszych materiałów, przez wszystkich znanych i lubianych: papieru, kartonu, folii, styropianu i plasteliny.

Przebieg warsztatów:
I Miasto – jako mieszkanie, schronienie, dom
II Domni i bezdomni – kto mieszka w mieście?
III Miasto dla wszystkich – mapa potrzeb i barier
IV Miasteczko – Tutaj.

W wyniku każdych z warsztatów powstaną różne makiety przestrzeni miasta, dzielnic wraz z autorskimi pomysłami projektowymi uczestników.

🔵 JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenie na bezpłatne warsztaty przyjmujemy przez email
ZAPISY@INICJATYWASPOT.PL

W mailu prosimy o informację w którym warsztacie (data) chcą Państwo uczestniczyć i ile osób. Liczba miejsc jest ograniczona.

Każde spotkanie potrwa ok. 3 godzin zegarowych.

_____________________________
ORGANIZATORZY:
SPOT – kolektyw projektowo-budowlany działający na rzecz pomocy oraz edukacji budowlanej i mieszkaniowej.

PARTNER WARSZTATÓW: Habitat for Humanity Poland
Fundacja Habitat for Humanity Polska www.habitat.pl działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób niezamożnych oraz zapobiegania bezdomności..

_____________________________
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią BUILD Solid Ground – globalne mieszkalnictwo, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

Scheduled Archwium