Raz, dwa, trzy z ekologią na Ty! Plogging – bieg ekologiczny 🗓

11:00, sobota, 15.09.2018
Śmieci w lesie

Plogging to zbitka słów „jogging” i „plocka upp” (ze szwedzkiego „podnosić”). Tę „dyscyplinę” wymyślili właśnie Szwedzi, gdzie podczas codziennego joggingu zbiera się śmieci na trasie biegu.

„Rodzinny plogging – bieg ekologiczny” organizowany przez EkoKlub Samogłoska polegał będzie na zbieraniu do worków śmieci określonego rodzaju i segregowaniu ich na mecie do tematycznych koszy.
Wydarzenie ma na celu: przekonanie o zasadności segregowania odpadów w domu i szkole, upowszechnienie edukacji i kultury ekologicznej, a także wypracowanie pozycji szacunku wobec otaczającej nas przyrody.

Zapraszamy duety rodzinne (rodzic i dziecko w wieku od 7 do 13 lat).
Miejsce wydarzenia: teren przy SP nr 77 ul. Samogłoska 9

Projekt „Raz, dwa, trzy z ekologią na Ty!” zrealizowany zostanie na terenie warszawskich Młocin przez działaczki niedawno powstałego EkoKlubu Samogłoska. Inicjatorkami klubu są nastolatki uczące się w pobliskiej szkole oraz jeden z rodziców, który wspiera grupę organizacyjnie i merytorycznie. Grupa ta jest inicjatywą całkowicie oddolną.
Głównymi obszarami działania EkoKlubu jest popularyzacja zainteresowania ochroną środowiska, wspieranie myślenia proekologicznego u podstaw funkcjonowania młodego człowieka oraz zagadnienia z szeroko pojętej ekologii społecznej.
Inicjatywa zakłada realizację trzech wydarzeń skierowanych do mieszkańców Młocin: „Rodzinny Plogging” – czyli bieg śmieciowy na terenie SP77, a także rodzinne warsztaty w MAL Samogłoska „Fajna lekcja ekologii” poświęcona zwierzętom i „Kule armatnie Alojzego Bruhla” – spotkanie kulinarne odnoszące się do lokalnej historii.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

Scheduled Archwium